28 Haziran 2011 Salı

Mirac Duygusu

Ruhun Derinden sarıldığını anladığında gelecektir hürriyet ... Çoşkusu müjde, kalbi titreten... Üfürülmüş her destan duasına atanmış her fiil elbet vuku bulacaktır ilham denilen... Adaklar adanmalı sokaklarda her beden için, kan temizler ruhu...

Ruhun Derinden sarıldığını anladığında gelecektir Feth... Çoşkusu göz yaşıdır kuruduğunu sandığın an... Yüreğin Karadeniz ise oluk oluk Tuna gibidir... Kızılırmak'tadır pişmanlıkların, Meriç'tedir yasakların.. Kurtulmaya çabaladığın , kurtulamadığın her dem müstesnadır.

Ruhun Derinden sarıldığını anladığın an duracaktır Zaman... Çoşkusu donmuş suratların hafızanda; hafızalarında  yeridir duyguları canlandıran.Hatırlanması güç olan siluetler bir araya geldiğinde dil ile anlatılacak anılar gölge oyunu gibidir, yansıtılan duvarın canı kadar.

Kurutulmuş güllerin kokusuna saklandığı bir yar var elbet baharla gelen defne ağaçların ve ıhlamurların karışımı hoş kokan caddelerin sokakların arasında bahçelerden gelen hanımeli tadı işte hissettiğin bu duygudur Ruhunu Derinden sardığı...

Şimdi O duyguyla sev O duyguyla Yönel O duyguyla kal...

Miraç Kandili Duygunuz olsun.


(ben bir duygu yakaladım ve o duyguyu sizinle acizene paylaşmak istedim ve o duyguda bu mukaddes geceyi andım. Güzel oldu yaşadığımın farkına vardım.)

Çok Çalıştıktan sonra Ruhunuza Katacağı Çok Şey var