2 Temmuz 2011 Cumartesi

Sebebe Bağla

Yaşanmış bir olayı sebebe bağlıyoruz ya şundandır bundandır diye. Yalan yanlış iki bildiğimiz var, uyguluyoruz işte...

Gerçeği Kim Aldı

Gerçek bir yerlerde kayboldu. Onun Oluş amacını aştı.
Evlilik Mesela ;


kudretli bir evet diyemeyecek kadar saçmadır olağan oluşum. Uçuşan zımbırtıların arasında eşini alıp kalabalığı yararak oturtmak o kıyım masasına benim mizacıma göre değil. Sonra yaptığımız çok eğlenceliymiş gibi herkesin eğleniyor havasıyla gülmesi gıpta veya nazar etmesi tamamen doğal olmayan bir tablo. Heyecanlanmak bende herhalde gece ekşınına saatler kalması gerek o kadar saat öncesi de pek heyecanlanmam doğrusu ama iki kişi sevişecek onca kişi zahmete girmiş diye hatır meselesi yaptığımız kahvesini içtiklerimizin şerefine. İlk dans mı/... imkansız...

Yapay mutluluklara ihtiyacımız var. Hele ki para pul ise erkeğe şereftir beyazlar içinde bir sen. Herşey Kız çocuğunun saçmalığından doğma küçükken beyaz gelinlik ve evlenme hayalleri çamurdan pastalar cartlar curtlar kenar mahalle düğünleri örgülü saçlar biraz ergensen karşı mahalle çocukları hepsi saçları yalatmış geriye değişik fantastik hayaller. Tek şey için Mutlu olmak.
Neresindedir mutluluk evlilik karelerinin 50 yaşında o albümü ikibininci kez açmak şerefine o yıl içinde patlayan 30 şampanya şişesi sesine o da yılların günlerini karıştırmazsak.

Neresindedir Mutluluk ...

Sarılmak istediğinde sarılacak bir bedenin ve senin olmasının verdiği huzurda. Bir çay almayı üşendiğinde çayının avucunun içine getirildiğinde, deli dolu gençlik zamanlarında ansızın sarmalayıp kalabalığa aldırmaksızın kendi baloncuğunu oluşturmaya başlandığında. Zamanı durmaksızın sen ve ben kelimelerinin kendimiz kelimesine karıştırmaya başladığımızda ve bu karıştırma esnasında tüm polemiklere tüm gülücüklere daha da dramatize edilebilir her konudadır.

Ve o anlar kolay yansıtılır beyaz perdeye bilir misiniz en zor çekilen düğün evlilik sahneleridir. Ve bir hatanın tekrarı gerçek hayatta yoktur. En iyisi mi gülerken içten evet derken kudretli dans ederken şevhetli olun. Olamayacaksanız Oldurtacak bir kadınla evlenin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder